Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Każdy z nas śpi, jedni więcej, drudzy mniej, ale każdy potrzebuje snu do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowy sen zapewnią optymalne warunki, które dla każdego z nas są inne. Spokojny sen to nie tylko spokój psychiczny ale i komfort otoczenia. Sen to zdrowie.

Jak ważny jest odpowiedni materac?

Te optymalne warunki zapewnią wszystkie czynniki składowe w sypialni. Ale najważniejsze jest to, na czym śpisz – na łóżku, a dokładnie na materacu. Materace jak wiadomo, mogą być różne i trzeba je dopasować pod siebie. Jedni wolą miękkie, drudzy twarde, jedni sprężynowe, inni piankowe – każdy powinien kierować się swoimi upodobaniami – chyba nikt nie lubi wstawać lewą nogą. Będąc niewyspanym zaburzamy cały nasz system, jesteśmy drażliwi, leniwi, nie możemy się skoncentrować – wpływa to nie tylko na nas samych ale i na naszych najbliższych.

Czytaj więcej

Zatem jedno już wiemy – materac jest ważny. Zakup materaca często nas stresuje, czy będzie wystarczająco wygodny, odpowiednio miękki, dostatecznie twardy, czy się wreszcie wyśpię? – te pytania są jak najbardziej normalne, każdy z nas je sobie zadaje kupując materac. Staramy się za każdym razem wszystkim pomóc w wyborze.

Kryteria wyboru materaca

Urządzając sypialnię, sami czy z projektantem, często odpowiadamy sobie na pierwsze pytanie – jak duże będzie łóżko. Łóżko to największy mebel w sypialni i dlatego wokół niego urządza się to pomieszczenie. Ale jak szerokie ma być? Szerokość łóżka zależy od szerokości materaca, a szerokość materaca to już indywidualna sprawa każdego z nas i pomijając kwestię ograniczeń przestrzeni, głównie zależy od naszych przyzwyczajeń i od tego z kim to łóżko będziemy dzielić. Dla rodziny z małymi dziećmi będzie potrzebny szerszy materac niż dla bezdzietnej pary. Ten kto jako singiel kupił węższe łóżko, szybko zmieni materac, jak pojawią się dzieci. Wiemy coś o tym. Dla wygody snu jesteśmy w stanie zrobić wiele. Jeżeli mamy miejsce w sypialni, to zawsze starajmy się dopasować optymalnie szerokość materaca do naszych upodobań i potrzeb.

Kupując materac zwracajcie uwagę również na wysokość materaca. Sprawdźcie, jaka będzie wysokość łóżka z materacem. Uwierzcie nam, że często są to bardzo skrajne indywidualne kwestie. Jedni wolą jak jest nisko, jedni wysoko, jedni mają łóżka z nóżkami jedni bez, naprawdę warto to zmierzyć przed zakupem. Drugą kwestią jest to, jak nasze wezgłowie będzie wyglądało jak dodamy materac do łóżka, ile tak naprawdę będzie widać tego materaca, a jak na materac dam poduszkę – to czy jeszcze będzie widać wezgłowie? – to są takie kluczowe sprawy, o których często zapominamy. Kupując u nas łóżka z wezgłowiem i materacem nie musicie się o nic martwić.

Materace dostarczamy kurierem, są zwinięte w rolkę. Możemy też dostarczyć je razem z łóżkiem, tak żeby cały zestaw był u was w tym samym czasie. Pamiętajcie, że materac po rozpakowaniu musi się ułożyć, powinien poleżeć i się sam rozprostować i dostosować. Nie powinno się spać na świeżo odpakowanym materacu. Minimum dobę powinien odleżeć. Aha! Jeszcze jedna kwestia, sprawdźcie, czy kładziecie materac na łóżko w dobrą stronę.