Screenshot_20231119_112329

Panele tapicerowane - pytania i odpowiedzi

Jak są montowane panele tapicerowane?

Panele tapicerowane są klejone do ściany, lub w przypadku wnęk i siedzisk – przyklejane do płyty meblowej. Klej jest bardzo mocny, nie ma możliwości, żeby panele spadły. Jeżeli zamówiliście Państwo usługę z transportem i montażem przez nas – nasi specjaliści wszystkim się zajmą, przywiozą, wniosą i zamontują panele. Proszę się jednak nie obawiać montowania paneli samemu! Nie jest to bardzo trudne, a my dołączamy instrukcję montażu do każdej paczki.

Jaki jest czas realizacji?

Czas realizacji na panele tapicerowane to 14 dni roboczych od momentu zaksięgowania zaliczki na naszym koncie. Po tym czasie towar zostanie wysłany lub w przypadku montażu przez nas, nasz pracownik będzie się z Państwem kontaktował ustalając dogodny termin montażu.

Z jakich tkanin można wykonać panele tapicerowane?

Panele tapicerowane wykonujemy z materiałów obiciowych, specjalnych tkanin meblowych. Nie wykonujemy paneli z dzianin, materiałów zasłonowych lub innych obrusowych. Nasz próbnik tkanin znajduje się tutaj. Panele wykonujemy również z tkanin powierzonych lub innych tkanin obiciowych dostępnych na rynku.

Czy mogę zamówić próbki tkanin?

Wysyłamy do 10 próbek tkanin z naszego próbnika gratis, po akceptacji kosztów realizacji. Wystarczy napisać nam numery tkanin, które mamy wysłać. Otrzymacie Państwo nasz firmowy kartonik z próbkami tkanin, z tyłu każdej tkaniny jest napisany jej numer. Wystarczy napisać nam symbol wybranej tkaniny. Próbki wysyłamy kurierem – otrzymacie je od nas w ciągu dwóch dni.

Jaki kształt mogą mieć panele tapicerowane na wymiar?

Panele tapicerowane na wymiar mogą mieć praktycznie każdy kształt. Najczęściej spotykane to oczywiście prostokąty, ale ostatnio bardzo modna jest również jodełka, nieregularne kształty rombów, czy biszkopty (inaczej zwane płotki).

Czy w panelach tapicerowanych może być otwór na elektrykę / kinkiety?

Tak, jak najbardziej, nie ma z tym problemu, musimy jednak wiedzieć dokładnie w którym miejscu mają być otwory, już przy składaniu zamówienia.

Potrzebuję wycięcie w jednym panelu – jak to zrobić?

Tak, jak najbardziej – nie jest to dla nas problem, proszę tylko napisać nam dokładnie jak ma to wyglądać.

Jak zamówić wnękę tapicerowaną do szafy?

Aby zamówić wnękę tapicerowaną do szafy, szafa musi już stać złożona u Państwa. Proszę wysłać nam wymiary wnęki z natury, tak jak są, nic nie odejmować i nie dodawać – wszystko tak jak jest. My sami, na podstawie doświadczenia, dokonamy odpowiednich obliczeń. Wnęka tapicerowana, może być wykonywana przez nas na dwa sposoby – albo będą to panele tapicerowane klejone do płyty meblowej albo będzie to cała konstrukcja „wkładana” we wnękę. Wszystko zależy od Państwa projektu.

Czy we wnękach tapicerowanych mogą być haczyki na kurtki?

Tak, jak najbardziej. Potrzebujemy tylko dostać od Państwa te haczyki wcześniej aby fizycznie mieć je u siebie. Ze względu na konstrukcję, musimy wiedzieć jak je zamontować i jakie dokładnie mają wymiary – dlatego prosimy zawsze o ich wysyłkę do nas.

Czy we wnękach tapicerowanych może być otwór na elektrykę / kinkiety?

Tak, jak najbardziej. Przy wysyłaniu do nas zamówienia proszę napisać, w którym miejscu mają być otwory.

Jak przygotować ścianę do montażu paneli tapicerowanych?

Ściana do montażu paneli tapicerowanych musi być czysta i sucha, wszelkie kable muszą być schowane w ścianie (żadne kable nie mogą być na wierzchu), pomieszczenie musi być czyste i suche, po skończonych pracach remontowych, wysprzątane.

Na jakim etapie remontu montować panele tapicerowane?

Panele tapicerowane montujemy na ostatnim etapie remontu, gdy cała elektryka, malowanie, podłogi, drzwi są już zamontowane. Wszystko dlatego, żeby panele przykleić zgodnie ze sztuką. Nie da się ich przykryć ani zakryć na czas remontu – muszą być montowane na ostatnim etapie.